Včelaříme pro radost

Díky několika nadšencům- včelařům se nám společně podařilo získat od nadačního fondu Zelený poklad grant na náš projekt Včelaříme pro radost.

Cílem tohoto projektu je bližší seznámení veřejnosti, především rodin s dětmi se životem včel. Snahou je ukázat, že včela není „nebezpečný, bodavý“ hmyz, ale že je pro život člověka, ale i přírodu samotnou, zcela zásadním tvorem. Projekt je určen i těm, kteří se o včelařství zajímají, ale nemají možnosti či vhodný prostor k umístění úlů, případně jim schází odvaha začít se naplno věnovat tomuto krásnému, ale náročnému koníčku. Jinými slovy umožníme zájemcům, kteří nemají možnost včelařit, poznat jak krásná a voňavá může práce se včelami být, ale i jak je fyzicky, časově a finančně náročná. Rádi bychom těmto zájemcům z řad dětí i dospělých představili včelí svět jak teoreticky, tak hlavně prakticky poskytnutím zázemí pro péči o včely v průběhu celého roku v různých typech úlů, které jsou součástí tohoto projektu.

Projekt je určen pro každého, kdo chce začít včelařit a nemůže se rozhoupat, tedy pro zájemce o včelaření, začínající včelaře, ale i rodiny s dětmi (cca. od 7 let) a milovníky přírody. Jestli o někom víte, prosím řekněte mu o nás. 🙂

Krásné dny přeje za členy týmu (Miloše Hanuse a Libora Jedličku)
Kateřina Štýsová