Včelařský potlach I.

 První včelařský potlach se konal 23.8. 2021 se od 16.00 hod. v objektu Arboreta Sofronka. Setkání bylo určeno především pro zájemce o včelaření, začínající včelaře a včelaře, kteří včelaří krátkou dobu.

A proč potlach? Chceme dostát významu tohoto slova tj. zveme vás na popovídání, na kus řeči i družnou zábavu. Nechceme nic komisního, ale přátelské posezení, které vám pokud možno, odpoví na vaše otázky a bude vás inspirovat pro tuto vysoce společensky prospěšnou činnost, která přináší člověku nejen užitek, ale i mnoho radosti a pocit sepětí s přírodou. 

Úvodního slova s informacemi pro začínající včelaře se ujal Miloš Hanus. Následně jsme si „na živo“, se včelami prohlédli nejrozšířenější úlové sestavy rozšířené v ČR. A jak to včelaři dělají, diskutovali která z nich je ta nejlepší :-). Následně jsme s Milošem prohlíželi jeho plemenáčky a hledali čerstvě vyběhlé matky. Děkujem Milošovi, jako hlavnímu organizátorovi za přípravu tothoto setkání, které jistě mnohé inspirovalo a motivovalo k dalšímu včelaření.

Bohužel, v zápalu diskuzí jsme zapomněli pořídit fotodokumentaci 🙁